KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12804234
*
nr 1280 4234
Gunnar Persson
(1908-1975), Sverige
Oljemålning, Verona. Signerad. Olja på pannå, 37x18 cm
Gunnar Persson, svensk målare född i Stockholm 1908, död 1975.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2019
kl 19:01:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 16:45:50
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Persson
Gunnar Persson, svensk målare född i Stockholm 1908, död 1975.
Läs mer om Gunnar Persson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar persson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige verona
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
*
Gunnar Persson
Gunnar Persson, svensk målare född i Stockholm 1908, död 1975.
Läs mer om Gunnar Persson
nr 1280 4234
Gunnar Persson
(1908-1975), Sverige
Oljemålning, Verona. Signerad. Olja på pannå, 37x18 cm
Gunnar Persson, svensk målare född i Stockholm 1908, död 1975.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/10 16:45:50 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Persson
Gunnar Persson, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1908, död 1975.Läs mer om Gunnar Persson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar persson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige verona
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55



